Корзина
325 отзывов
+380661792979
Vodafone
Украина Донецкая область Мариуполь
График работы

З діда-прадіда

З діда-прадіда

15.04.16

З давніх давен рибальство було одним із основних видів добування їжі людиною. Риба – це джерело високоякісного легкого білку, що найкраще засвоюється організмом, тому ловили рибу, у всі часи, не заради втіхи, а для того щоб прогодуватись. Лише протягом останнього століття набула широкого розповсюдження, так звана, любительська та спортивна рибалка, явище безперечно цікаве і захоплююче.

Щоб оптимізувати добування риби та інших водних біоресурсів, рибалки постійно вигадували все нові й нові знаряддя лову. Найзручнішим і найбільш уловистим виявилась ставна сітка. Оскільки в давнину не існувало такого явища, як рибоохорона та рибогосподарські наукові установивилов лишався безконтрольним і параметри знарядь лову не обмежувались.

Звісно впливи на іхтіофауну існували в усі часи, але слід відмітити, що не зважаючи на інтенсивність цих вплив та їх різноманіття, аборигенна іхтіофауна наших водойм лишилась майже незмінною. Лише з початку ХХ століття, колиантропогенний тиск на навколишнє природне середовище почав зростати з шаленою швидкістю, а людина все більше й більше втручалась у створене природою, було відмічено тенденції до пригнічення окремих популяцій цінних видів риб та зменшення їх чисельності.

Після зарегулювання річки Дніпро було створено каскад дніпровських водосховищ, наймолодшими з яких є Київське водосховище та Канівське водосховище. Подібне втручання в екосистему річки Дніпро несприятливим чином відобразилось на її мешканцях. Було перекрито численні нерестові міграційні шляхи, змінились глибини, гідрологічний та гідрохімічний режим. Але риби та інші водні біоресурси пристосувались і до таких умов існування, утворюючи нові унікальні угруповання. За відсутності міграційних шляхів та традиційних місць нересту, деякі види риб пристосувались до нових умов, знаходячи нові місця та субстрати. І протягом всього часу на цих водоймах рибалили люди, які жили на цій землі з діда-прадіда. Вони народжувались біля водойм, допомагали все дитинство рибалити батьку і діду, а перейнявши старовинне ремесло продовжували їх справу.

Кожен рибалка, якщо звісно він справжній рибалка, а не браконьєр, як ніхто інший піклується про свою рідну "блакитну ниву". Він ніколи не візьме до улову, а обов'язково відпустить рибу, що не досягла промислового розміру. І правильно, тому що цій рибці треба ще вирости, віднереститись і дати міцне й чисельне потомство для збільшення та омолодження популяції. А через два-три роки він зможе упіймати цю рибку у пристойному, промисловому віці, коли вона вже не здатна давати здорове потомство, а лише є споживачем кормової бази. А все через те, що це його єдиний хліб і він зацікавлений в тому, щоб риби було багато і для дітей, і для онуків, які продовжуватимуть його справу.

ГО Асоціація рибалок-промисловиків об’єднує саме таких рибалок, професіоналів та фанатів своєї справи. Завдяки роботі Асоціації, здійснюються щорічні акції з прибирання акваторії водосховищ від побутового сміття та покращення санітарної ситуації на водних об’єктах. Рибоводно-меліоративні заходи, що направлені на поліпшення умов існування водних біоресурсів (меліоративний лов сорних видів риб, таких, як тюлька, уклія; створення та встановлення нерестових гнізд; пересадження мальків з тимчасових водойм, під час повені, до основного русла річки; тощо). Спільно з органами рибоохорони здійснюються рейди по виявленню, вилученню та утилізації браконьєрських знарядь лову.

Рибалки-промисловики щорічно здійснюють зариблення водосховищ молоддю риб. В багатьох випадках обсягивселення риби та інших водних біоресурсів за кошти користувачів (рибалки-промисловики) перевищують державне зариблення. Тобто, працюють по принципу піймав – поверни і збільш.

До складу ГО Асоціація рибалок-промисловиків входять спеціалісти, професійні іхтіологирибоводи та гідробіологи. У фахових питаннях Асоціація тісно співпрацює з Інститутом рибного господарства НААН України, Інститутом гідробіології УААН, територіальними органами рибоохорони та Державним агентством рибного господарства України.

Источник: Асоціація рибалок-промисловиків

Предыдущие статьи
  • 08.04.16 Что такое промысловый лов.
    Что такое промысловый лов.

    Спробуємо пояснити пересічному українцю звідки береться риба на його столі. Вся рибна продукція вітчизняного виробництва має пройти довгий та не простий шлях перш ніж потрапити в торгову мережу, а звідти і на ваш стіл. В Україні рибний промисел...

    Полная версия статьи